Elon Musk Yeraltı Ulaşım Ağının Test Görüntülerini Paylaştı

Elon Musk Yeraltı Ulaşım Ağının Test Görüntülerini Paylaştı

Geçtiğimiz haftalarda ilk detayları ortaya çıkan Elon Musk‘ın yer altı ulaşım ağı projesinin devam eden test sürecinden paylaşılan görüntüler gelinen son noktayı gösteriyor.

SpaceX, Tesla Motors ve PayPal’ın kurucularından Elon Musk’ın büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunlarını çözmek için tünel projeleri geliştirmek üzere kurduğu Boring Company‘nin çalışmaları gün yüzüne çıkıyor. Testleri Amerika’nın Los Angeles kentinde bulunan SpaceX‘in çalışma sahasında devam eden projeyle ilgili ilk detayları Mayıs ayının ilk günlerinde paylaşan Musk, sistemle ilgili yeni paylaşımını Instagram’dan yaptı. Bu zamana kadar çizimler üzerinden takip ettiğimiz projeyle ilgili ilk gerçek görüntüleri gördüğümüz Musk’ın paylaşımında sistemin günlük kullanımda nasıl çalıştığı ve eriştiği hızı çok daha anlaşılır bir şekilde görebiliyoruz.

Yeraltı Ulaşım Ağı Nasıl Çalışacak?

Araçların taşınacağı panellerin üzerinden paylaşılan videoda saate 200 km/s hıza erişebilen sistemin insan gözünden nasıl göründüğünü ilk kez bu kadar net bir şekilde görüyoruz. Tüneller arasında geçişlerin otomatik olarak gerçekleştirildiğini belirten Musk, Westwood ile Los Angeles Havaalanı’nın 5 dakikaya indirilebileceğini belirtiyor. Kullanıcıların bu panellere erişiminin yol kenarlarında bulunan asansör sistemiyle olacağını görülürken, Boring ekibinin bu hızla devam etmesi durumunda projenin çok yakında kullanıma hazır hale geleceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.