FixNet İnternet’i Test Ettim

FixNet İnternet’i Test Ettim

Birkaç Kişi‘nin yeni ofisine FixNet internet bağlatarak internet kalitesini test ettim.

Nisan ayı başında açtığımız yeni firmamız Birkaç Kişi Digital Technology‘nin ofisine uzun süre düşündükten sonra FixNet internet bağlatmaya karar verdik.

Başta Millenicom’ın gündüz altyapının desteklediği en yüksek hız, gece 3Mbps olan tarifesini almayı planlıyorduk fakat FixNet’le yaptığımız görüşmeler neticesinde aynı hizmeti kendilerininde verebileceklerini ilettiler ve bizde FixNet abonesi olmaya karar verdik.

FixNet İnternet'i Test Ettim
FixNet İnternet’i Test Ettim

Nasıl FixNet İnternet Abonesi Olunur?

Abone olmak için +90 (850) 302 15 15 FixNet çağrı merkezini arayarak gerekli bilgileri verdim, kargo yoluyla gelen sözleşmeleri gönderdikten sonra şehir dışına çıktım ve 2 hafta şehir dışındaydım. Türk Telekom bağlantı için gelmedi fakat FixNet bağlantının yapıldığı bilgisini verdi. Geri döndüğümde bağlantının yapılamdığını gördüm, Cumartesi günü FixNet’i aradım, Pazar günü Türk Telekom gelerek bağlantıyı gerçekleştirdi. Apartman kapısı kilitli olduğu için bağlantı yapamamışlar. 🙂

Kablo çekildikten sorna mdoeme kullanıcı adı ve şifremi girdim ve direk internet çıkışı aldım.

FixNet İnternet Hızı Ne Kadar?

Sistemde altyapı 69Mbps destekliyor oalrak gözüküyor, Türk Telekom ekipleri ise 51Mbps desteklediğini söyledi, modemi kurduktan sonra yaptığım testte, 46.72Mbps Download, 3.88Mbps Upload değerlerini gördüm. Sanırım 50/4‘lük bir tarife tanımladılar.

FixNet İnternet Fiyatları Ne Kadar?

FixNet tarifeleri www.fixnet.com.tr web sitesinde bulunuyor, açıkçası biraz basit bir siteleri var fakat telefonla destekleri gayet başarılı.

FixNet’in Avantajları

FixNet Diğer alternatif operatörler gibi Nat yöntemiyle log tutmuyor, büyük operatörler gibi her kullanıcıya ayrı bir IP adresi veriyor, bu durumda farklı bir avantaj sağlıyor, biz IP adresimizi sabitlettirdik. Fakat Sabit IP adresinin ücretini sormadım. Ayrıca bana kalırsa Sabit IP değil, DHCP IP ücretli olmalı. :))

FixNet Kime Ait?

FixNet, Edirne’de kurulmuş bir Al-Sat operatörü Nisan ayı itibariyle VAE modeliyle internet hizmeti vermeye başladı, bize ilk abonelerinden biri olduk, şuanda evimde, iş yerimde ve ailemin evinde FixNet kullanıyoruz ve gayet memnunuz, umarım faturalar çıktığında da aynı şekilde memnun kalırız. :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.