Vodafone VoWifi Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Vodafone VoWifi Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Vodafone, telefon çekmeyen noktalarda Wi-Fi (VoWiFi) üzerinden arama yapılmasını sağlayan teknolojisini hizmete sunuyor.

Herhangi bir uygulama kullanımına gerek kalmadan sadece SIM kart ve Wi-Fi ile kullanılabilecek olan hizmet sayesinde Vodafone aboneleri yüksek ses kalitesiyle iletişim kurabilecek. VoWiFi sayesinde uçak, asansör, bodrum kat gibi sinyalin zayıf olduğu ortamlarda kullanıcılar HD ses kalitesiyle aramalar yapabilecekler. Mobil iletişimde dünya liderlerinden Vodafone, 2015‘te gerçekleştirdiği testle Türkiye’de WiFi üzerinden çağrı yapan ilk operatör olmuştu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy konu hakkında şöyle konuştu; Vodafone’un tüm dünyada telekomünikasyon sektöründe teknolojik gelişmelere öncülük eden bir şirket olarak abonelerine kesintisiz hizmet deneyimi yaşatma hedefiyle çalıştığını ileten Aksoy, Vodafone abonelerinin WiFi olan her yerde yüksek kaliteli ses hizmeti alabileceğini ifade etti. Vodafone olarak, yeni nesil mobil iletişim teknolojilerin hayata geçmesinde önemli bir rol üstlendiklerini belirten Aksoy, bu kapsamda mobil şebekeleri Wi-Fi ile entegre ederek VoWiFi teknolojisini hayata geçirdiklerini söyledi. Bu teknoloji sayesinde telefonun çekmediği yerin kalmayacağını dile getiren Aksoy, Vodafone abonelerinin Wi-Fi altyapısı olan her yerde yüksek kalite ses hizmeti alabileceğinin altını çizdi. Aksoy, Türkiye’nin en geniş HD cihaz portföyüne sahip operatörü olarak global deneyimimizle en son teknolojileri abonelerimize sunmaya devam deceğiz dedi.

By | 2017-05-17T12:20:47+00:00 Mayıs 17th, 2017|Teknoloji|0 Comments

Leave A Comment