natro.com Problemi ve Tüm Verilerimizi Kaybetmemiz

natro.com Problemi ve Tüm Verilerimizi Kaybetmemiz

Yaklaşık 1 yıldır natro.com üzerinden xcloud sunucu hizmeti alıyordum hem kişisel sitem hemde firmamızın ve müşterilerimizin siteleri bu hizmet üzerinde çalışıyordu.

Çalışıyordu diyorum çünkü natro.com tüm verilerimizi sildikten sonra sunucu.com.tr‘ye geçip ordan hizmetimize devam etme kararı aldık.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse, birgün telefonum çaldı, natro.com‘dan arıyorum, xcloud hizmeti aldığınız sunucuda problem var yedeklerinizi alın size yeni bir sunucu tanımlayacağız tekrar oraya yükleme yapın dediler. Tabiki natro bu durur mu, yedek alma işlemi bitmeden sunucuyu kapattılar ip adresimizi başka bir sunucuya verdiler ve saçma sapan o benim sunucum değil bu benim ip adresim değil, sizin gelmişinize geçmişinize sokayım muhabbetlerinden sonra tüm verilerimizin yok olduğunu ilettiler.

Kusurlu ürün sattılar deyip şikayetçi olduk, ticari dava tüketici haklarına girmez dediler, ticari mahkemeye gittik sözleşmede sunucu bozulursa umrumuzda değil maddesi var uğraştırmayın bizi dediler.

Kısacası aldık elimize 5 ay önceki yedeği sunucu.com.tr‘ye gittik yeni bi sunucu aldık bu sitede birkaç içerik kayboldu oturup yeniden yazmam lazım ama keyfim gelmedi. Müşterilerden aldığımız tehditleri saymıyorum bile…

r10.net‘te konu açmıştım arkadaşlarda sağolsunlar senin beynine sıçayım başka firma mı yok demişler, firma yerine bana geçirmişler;
Onlarda sağolsunlar. Merak ederseniz şurdan okursunuz… 

İstanbul’da şöyle bir şey anlatırlar, web tasarım kursuna yazılanlara önce dreamweaver öğretilir site yaptırılır, sonra natro.com‘a girip hosting aldırılır site burda yayınlanır diye ders verirlermiş. Bu yüzden bir çok +40 yaş bilgi işlemci natro‘dan hosting alırmış.

Hosting dışında birde %90 kaç bin milyon baloncuk başarısına sahip backorder hizmetleri var ki dillere destan. Şu ana kadar başarılı olanı görmedim, durmadın. Başarısız olunca da yatırılan parayı natro card diye bir zımbırtıya aktarıyorlar, kuruşu kuruşuna harcama imkanımızda yok.

Kısacası; Sıçayım natro’ya. 

4 thoughts on “natro.com Problemi ve Tüm Verilerimizi Kaybetmemiz

  1. Bu kadar uzun süre çalışan her şirkette olur böyle şeyler. Veri yedekleme hizmeti satın almadıysanız, yedekleme sorumluluğu size aittir. Yılda bir yedek alıp sonra “verilerim gitti” diye ağlamak hiç samimi gelmiyor bana.

    1. 3 yıldır digitalocean sanal makina kiralıyorum, şifresini bile unuttum, her ayın 1inde karttan parayı çekiyor, ne mükerrer ödeme oldu, ne makine kapandı, nede farklı bir problem yaşadım.
      sanırım onlar natro kadar büyük bir firma değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.