HAKKIMDA

Erken yaşlardan itibaren adım attığım dijital dünyada teknoloji, web tasarım, e-ticaret, internet reklamcılığı gibi alanlarda çalışmalarımı  sürdürmekteyim. Kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptığım vivanet,  (Viva İnternet Limited Şirketi) Jio ve Birkaç Şey Teknoloji gibi girişimlerle dijitale açılmak isteyen firmalara profesyonel destek sağlıyorum. Aynı zamanda kişisel web sitem üzerinden bu alanlardaki deneyimlerimi takipçilerimle paylaşıyorum.

HAYAT HİKAYEM

1990 yılında Tekirdağ’da dünyaya geldim. Hala yaşamımı İstanbul ve Tekirdağ arasında geçirmeye devam etmekteyim. Daha dial-up internet dönemlerinde bile sıkı bir bilişim tutkunuydum. Nitekim 2004 yılında web tasarım, sunucu yönetimi, network gibi alanlarda kendi çalışmalarımı yapmaya başladım.


Ortaokul yıllarında Gündöndü adlı okul dergisinin yayıncılığını üstlendim. Tamamen kendi kaynaklarımızla çıkardığımız derginin dizgi, basım, içerik ve tasarım gibi alanlarında rol aldım. Bu sayede Corel Draw ve Adobe Photoshop gibi programların işleyişini erken yaşlarda kavrama şansım oldu.


Erkenden edindiğim bu deneyim sayesinde lise öğrencisiyken bir yayın evi için dizgi yapma fırsatı buldum. Ayrıca ilçede yayın yapan yerel gazete için de dizgi, web site tasarımı ve haber editörlüğü rollerinde yer aldım. Buna ek olarak 3 yıl boyunca aynı yayın grubuna ait radyoda sunuculuk yaptım. Bu sırada yayın grubunun dijital reklam ve web tasarım süreçleriyle de ilgilendim.

DENEYİMLERİM

Bugünlerde kurucusu olduğum 3 marka ile firmalara e-ticaret, dijital reklam, web tasarım, network, güvenlik ve bilişim gibi alanlarda destek olmayı sürdürüyorum. 2008 yılında hayata geçirdiğim Dinamik Web Tasarım ve Bilişim Hizmetleri projem, bugün hayatına Birkaç Teknoloji ismiyle devam ediyor. 14 yıldır web tasarım, IT, datacenter gibi hizmetler sunan bu markanın yanına iki firma daha ekledim.

Viva İnternet Limited Şirketi kapsamında ekibimle birlikte ülkemizdeki kaliteli internet altyapısının artmasını sağlayacak projeler geliştiriyorum. 9 yıldır sektörde olan ekibimizle Vivanet’in kesintisiz ve yüksek hızda internet altyapısının tek adresi olmasını hedefliyoruz.

Yakın zamanda hayata geçen Jio projesi ile kullanıcılara en iyi internet deneyimini edinebilecekleri servis sağlayıcılarını karşılaştırma fırsatı sundum. Bölgedeki altyapıyı sorgulayan ve sağlayıcı paketlerini listeleyen bu sistem, kullanıcıların kendileri için en ideal internet paketine ulaşmasını sağlıyor.

Bu projelerin öncesinde de dijital dünyada aktif olarak yer aldım. Geçmişte Hipografi projesiyle Hip Hop ve rap müzik dünyasından haberler barındıran bir portal geliştirdim. Aynı platformda Hipografi Shop isimli dijital mağazayla bir e-ticaret girişimi kurdum. Bu dijital mağaza üzerinden Hip Hop ürünlerinin satışını gerçekleştirdim. Aynı zamanda Hipografi Exclusive isimli sub label’ı hayata geçirerek Ateş Müzik ortaklığıyla Rap albümlerinin yayınlanmasını sağladım.

Kişisel sitem olan bu platformda ise teknoloji, siber güvenlik ve internet sektörü hakkında deneyimlerimi ve ilginç anekdotları paylaşıyorum. Eğer siz de bu alanlarda güvenilir bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sitemde yer alan iletişim adreslerinden bana ulaşabilirsiniz.