Yandex Plus

Yandex Plus Nedir?

Yandex Plus; Google dışındaki en büyük arama motorları arasında bulunan Yandex’in kısa bir süre önce faaliyete geçirdiği özel üyelik sistemidir. Fakat şu an Rusya’da kullanılabilmektedir. Servis henüz Türkiye’ye açılmamıştır.

Yandex Plus Avantajları

  1. Kinopoisk ve Yandex Music hizmetlerinden yararlanmayı sağlar.
  2. Rusça dilindeki şarkıları keşfetmek amacıyla tercih edilebilir. Rusça şarkı repertuvarı Spotify ve Apple Music gibi uygulamalara kıyasla daha geniştir. Öte yandan kendi özel kütüphanesi de vardır.
  3. Kinopoisk Yandex arama motorunun Netflix’e benzeyen bir servisidir. Bu serviste Rusça ve yabancı diziler, filmler yer almaktadır. Ayrıca pek çok içerik altyazı seçeneğiyle sunulmaktadır. Ünlü dizilerin de bulunduğu uygulamada Türkçe dublaj desteği mevcuttur.
  4. Yandex Plus ne işe yarar? sorusunun bir diğer cevabı da yandex go (Yandex.Taxi) hizmetiyle ilgilidir. Bu bir nakliyat, kargo ve taksi uygulamasıdır. Uber’e benzetilebilir. İşte Yandex Plus kullanıcıları bu uygulamada comfort, Business ve Comfort + tarifeleri kapsamında düzenlenen geziler için %10 oranında indirim kazanır.
  5. Diğer taraftan Yandex Disk için ilâve 10 GB depolama alanı hediye edilmektedir.
  6. Çevrimdışı olarak ve reklamsız müzik dinleme olanağı sunar.
  7. Filmlerin reklamsız izlenmesini sağlar.

Yandex Plus Ücretli mi?

Yandex Plus fiyatı oldukça makuldür. Zaten ilk 2 ay boyunca ücretsiz olarak kullanma imkânı vardır. Daha sonra aylık 16 TL talep edilmektedir. Fakat Yandex Plus satın alırken kartlarda problem çıktığı söylenmektedir. Bunun nedeni 3d secure güvenlik önlemi olabilir. Bu durumda Kinopoisk uygulamasının Google Play ya da AppStore üzerinden alınıp kullanılması önerilir.

Yandex Plus Türkiye’de Ne Zaman Açılıyor?

Yandex Plus ülkemizde hizmet vermeye başladığı zaman duyurunu bu adresten yapacağız, güncel fiyatlar ve tüm hizmetleri detaylı bir şekilde bu içerikte bulabileceksiniz.

Prev Postİnternet Kotası Nedir?
Next PostBilgisayarı Hosting Olarak Kullanmak

Leave a reply