Siber Saldırılar Yüzünden Nissan ve Renault Fabrikaları Zor Durumda

Siber saldırılar yüzünden ciddi anlamda zor durumlar yaşayan Renault ve Nissan planlanan üretim süresinin gerisine düşmüş durumda.

Küresel olarak gerçekleştirilen saldırılar sonucu birçok projede ortaklık yürüten iki firmanın üretim tesislerinde ciddi gecikmeler ve aksamalar yaşanıyor. Renault’nun Fransa’da yer alan tesisini etkileyen saldırı yüzünden Nissan’ın İngiltere’de yer alan üretim tesisinin üretim yapamaz duruma geldiği açıklandı

Gerçekleşen siber saldırının üretimi tamamen durma amacıyla yapıldığını ifade eden yetkililer, tesiste çalışan tüm teknik personelin bu durumu düzeltmek için gece gündüz çalıştığını belirtiyor. Renault’nun Fransa‘daki tesislerini en kısa sürede eski haline getirilerek yeniden üretim yapar hale getirilmesi planlanırken Nissan tarafında bu sürecin daha uzun süreceği gözüküyor. Sunderland‘de yer alan ve Nissan’ın Leaf, Qashqai, Note ve Juke modellerinin yanı sıra Infiniti’nin Q30 ve QX30 modellerinin üretildiği fabrikanın halen üretim yapamaz durumda olduğu belirtiliyor. Renault’nun iş sürecinin 2 gün gerisinde olduğu ve yeni yeni departmanları çalışır hale getirdiği belirtilirken Nissan’ın eski haline ne zaman döneceği hakkında bir süre bulunmuyor.

Prev PostMahkeme İstanbul'daki Fiber Krizine Dur Dedi
Next PostDizin Nedir?

Leave a reply